| anonim_4396 a întrebat:

Care stie? Am o prietena ( Rebecca ), dar ea este diferita de mine si uneori nu ne prea intelegem. Sa fim in continuare cele mai bune prietene sau sa fim doar prietene? Ma rog parintii nostri se inteleg foarte bine si ma gandeam la prima varianta. Voi ce parere aveti? Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Faptul că părinţii voştri sunt prieteni nu este un argument pentru ca ea să-ţi fie cea mai bună prietenă. O relaţie de prietenie presupune gusturi comune, înţelegere. Găseşte-ţi o cea mai bună prietenă, o fată cu care să comunici şi să simţi că-ţi face plăcere să stai de vorbă despre lucruri serioase sau nimicuri.

2 răspunsuri:
| kiwi95 a răspuns:

Nu conteaza prea mult daca aveti multe chestii in comun.De ex, am avut o prietena foarte, foarte buna.As fi facut aproape orice pentru ea.Acum nu mai suntem prietene deoarece am simtit ca pur si simplu nu ne mai intelegem.nu pentru ca suntem diferite. Ea asculta manele.Eu dnb si rock. Ea se imbraca altfel, eu altfel.Eu aveam prieteni ca mine, iar ea avea prieteni manelisti.Cu toate astea, ne intelegeam foarte bine.Mrg,ca orice prietene ne certam, dar ne impacam imediathappy Dupa parerea mea, nu conteaza ca prietena ta e diferita fata de tine, conteaza daca va intelegetihappy daca spui ca nu prea va intelegeti e cam aiurea.in fine, nu pierzi nimic daca incercihappy Bafta :*

| Ada_3811 a răspuns:

Mersi mult.