| Daysee a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati dau funda ! Eu am o cea mai buna prietena cu care ma inteleg perfect si ne putem spune orice,deci ne intelegem de minune!Nu suntem cele mai bune prietene de mult timp, de cateva luni, si ea inainte era altfel adica umbla cu altii si era diferita. Acum s-a schimbat si e o persoana fantastica, dar mama nu crede asta. Ea crede ca umbla cu mine doar asa ca nu are cu cine dar nu e adevarat ! Ce sa fac sa o conving ca se inseala?Ce sa fac sa o fac sa vada adevarul?sad Puneti-va in locul meu va rog mult sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Faza e ca daca odata aa facut asa, o sa faca si mai incolo, nu vreau sa te descurajez, insa, aceeasi problema am avut-o si eu cu mama mea, cand eram mai mica, si pana la urma mama a avut dreptate!
Stai totusi de vb cu mama ta, spune-i ca vrei sa vezi totusi daca este prietena ta si daca o s te tradeze sau o sa faca ceva, tu o sa suferi!
Spune-i mamei tale, sa aiba incredere in tine, ca sti tu ce sa faci! si incearca sa o pui cumva la incercare pe prietena ta, sa vezi cam ce face si cat o duce capu!

| Daysee explică (pentru AlinaaAli):

Ai mare dreptate, am vazut ca mama a avut dreptate. Multumesc mult. :*

| AlinaaAli a răspuns (pentru Daysee):

Ma bucur ca ti-ai dat seama!
Niciodata sfaturile mamei sa nu le lasi deoparte, pentru ca, poate ca e singura care iti vrea binele cu adevarat!