| Mario192132 a întrebat:

Salut, cat timp dureaza sa faci o scoala de soferi? Eu m-am inscris in data de 20 August 2016 si nici puna in ziua de astazi nu am terminat cu scoala, orele de conducere le-am inceput pe 10 Septembrie, puna acum am 13 ore de conducere.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal scoala dureaza cca 3 luni, socotite de la inceperea scolii.

| Bondarel99 a răspuns:

Scoala de soferi dureaza minim o luna in mod legal.Adica trebuie sa termini cele 30 de ore de condus ca sa te poti duce la examen si asta depinde de fiecare instructor, mie mi le-a pus mai dese ca sa nu dureze prea mult, vorbeste cu el si cadeti de acord.

| OldSoul a răspuns:

Eu am inceput scoala in iulie, si am terminat-o in decembrie, o luna jumate a fost decalajul pana la traseu, plus decalajul de la sala si uite asa au zburat 2 luni inutil, acum ce e drept daca dadeam la "Urg€nta" terminam totul si intr-o luna jumate, dar nu m-am grabit.