| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Ce sporturi recomandati pentru invatarea tehnicii de autoaparare? Ati putea sa descrieti cateva tehnici de autoaparare pentru incepatori?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nici unul, cea mai buna metoda de autoaparare e sa eviti situatia in care trebuie sa te aperi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taekwondo.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Yoga?

| johnnny123 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Și cum ar funcționa yoga ca tehnică de autoapărare?
Stai într-o poziție relaxată și te concentrezi pe respirație în timp ce ăla îți cară pumni în cap?

Răspuns utilizator avertizat
| AlinMrs a răspuns:

Box, kickbox, lupte, judo, kyokhushin, cam asta am facut eu si recomand. NU ai sa gasesti,, tehnici se autoaparare pentru incepatori'', in care sa faci mare lucru dupa cateva lectii cum viseaza unii. Iti trebuie cel putin un an la cele enumerate ca sa prinzi puțina technica, stamina, rezistenta fizica si disciplina emotionala.