| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre pensionari? Nu vi se pare ca majoritatea sunt cam increzuti, isi dau aere, infumurati, cred ca li se permite si cuvine orice si toata lumea trebuie sa-i pupe undeva ca ei sunt batrani si au muncit toata viata?
Nu stiu, oare asa vom deveni si noi? Eu asa-i vad pe pensionari, toata lumea trebuie sa se dea la o parte din fata lor de zici ca-s ministrii sau sefi de stat.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dimpotriva, eu ii vad frustrati. Se uita cu jind la cei tineri, care au viata inainte, in timp ce a lor este in urma.

| T0T a răspuns:

Și tu vei ajunge pensionar. Prea mult generalizezi. De asemenea și boala te înrăiește. Nu știi cum e, dar vei ajunge și tu acolo și poate vei înțelege. Ei merită respect că spre deosebire de tine au muncit o viață, exact. Ce e greșit în asta? Desigur, respectul ăla are o limită.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eeee nu e chiar asa, eu cel putin nu am vazut astfel de pensionari, mai sunt si pensionari cumsecade care chiar au facut ceva cu viata lor si care merita laudati, unii se mai cred si acum pe timpul comunismului.

| PersonajFictiv a răspuns:

Eh,totusi,e vorba de batranei, care nu mai vad bine, care nu mai au aceeasi minte ca la tinerete (sunt mult mai inceti ), au anumite boli si tu iti pui mintea cu ei. Ridica-ti maturitatea de pe jos.

| DavidoffUser a răspuns:

Daca lucrurile vor continua la fel, cu pustanii care asculta numai caractere ca Dani Mocanu si televiziunea care promoveaza prostia si pitipoancele, eu voi fi si mai rau.