| Ionică a întrebat:

Ce preferati dintre o tara democrata sau o tara comunista? Aduceti argumente, va rog. Multumesc!

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Sincer... daca ar fi vorba de tara comunista cum era pe vremea lui ceasca romania, sincer as prefera comunistii, atunci tinerii, familiile aveau un loc de munca. aveau un acoperis asupra capului.acum au un kk tinerii. fara relatii, pile, parinti bogati nu au nimic.
100% tara comunista. dar numai in favoarea la romani.nu mergem mai departe de granita ca atunci nu mai vreau:dhappy

| valy a răspuns:

Sa stii ca era foarte bine inainte sa preia ceasca doamna conducerea dupa problemele lui ceasca. aveai bani si nu aveai ce sa faci cu ei.acum ai avea, dar nu sunt baniwinking

| JustMe a răspuns:

Eu as prefera o tara democrata. Pentru ca toata lumea e libera sa se exprime, toata lumea e libera sa isi deschida o mica afacere, cu totii muncim pentru ceea ce avem(daca drept sau nu, asta e alta poveste). Intro tara democrata e competitie pe piata economica iar noi avem de unde alege(de ex orange, vodafone, cosmotelaughing). Avem toata ziua apa calda si ne putem uita cand vrem la televizor.