| Eusunt132 a întrebat:

Salut, ce se intampla daca curierul nu ma gaseste acasa?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti lasa nota in usa, sa mergi la sediul lor sa-ti ridici pachetul (cu buletinul in mana)

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai de regula te suna si cand te suna ii spui ca nu esti acasa. Apoi o sa te intrebe daca e cineva acasa, o ruda, sa-ti ia coletul, sau chiar un vecin care sa te ajute. Daca nu, o sa vina si a doua zi (asa trebuie dar sunt si curieri care nu mai vin a doua oara) si daca nici a doua zi nu esti o sa il trimita inapoi la expeditor. Daca e colet fara ramburs poti sa ii spui si sa ti-l arunce peste gard daca stai la curte

| PiTBulll1998 a răspuns:

Sal,Îți dă mesaj pe telefon sau mail cu awb ul, te mai sună peste 2/3h și dacă nu răspunzi la apel til duce la sediu și revine a doua zi cu apel, dacă nici a doua zi nu îi răspunzi atunci ți l lasă la sediu și ai 5 zile să ți l ridici cu awb ul.

| Eusunt132 explică (pentru PiTBulll1998):

Esti sigur?

| PiTBulll1998 a răspuns (pentru Eusunt132):

Da,mie de fiecare dată când curierul nu ma găsit acasă așa mi sa întâmplat