| tilll a întrebat:

Credeti ca un adventist si un ortodox pot avea o relatie? cat mai multe pareri.multumesc

5 răspunsuri:
| claudia01 a răspuns:

Desigur daca se accepta unul pe celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai ales daca sunt barbati amandoi, asa cum sugerezi in postarea ta. Pot avea o relatie homosexuala (acceptata tacit de catre BOR), dar la ei acasa. Sa nu-i prind mozolindu-se pe strada ca le rup geaca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, decat pentru. dragoste.Dar niciodata pentru. o casatorie! Un ortodox nu isi poate lua o alta credinta pentru. ca asa vrea el.Se leapata de Duhul Sf. si nu e bine! Inseamna lepadarea de la rai!
Nu ti-as recomanda...

| ruPfashu a răspuns:

Dragostea n-are limite! Orice e posibil!

| Vali87 a răspuns:

Da se poate am eu in neam un astfel de caz, femeie si barbat, amandoi sunt normali sa nu crezi ca e vreo unul din ei ciudat doar ca femeia e cea adventista si ma rog, e mai asa mai Maica Teresa daca intelegi, in rest e ok.