| Xeniaa a întrebat:

Ce credeti ca conteaza cel mai mult intr-o relatie? funda:*

14 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Baniiiii

| madyddd a răspuns:

Comunicarea,cu ea iti rezolvi orice nelamurire, nemultumire.Viata nu iti ofera doar clipe frumoase si daca nu dialoghezi cu fiinta iubita, toate momentele magice pot sa dispara intr-o secunda…

Increderea, fiindca o vad chiar la baza unei relatii trainice. Cu increderea pe primul plan, restul problemelor sunt mai ‘abordabile’. Fara incredere insa, orice ai avea din restul, realtia atarna, cum spunea cineva, ‘de un fir de ata’.

Respectul.

Dar pentu mine ceea mai importanta e iubirea…Intr-o relatie totul conteaza si totul porneste de la iubire.

P.S. legat de sex..sex-ul are un rol important intr-o relatie..insa daca nu exista celalalte nu are valoare..toate se imbina intre ele..si ca sa le ai pe toate trebuie sa lupti..pt ca a avea o relatie care sa se bazeze pe cele sus mentionate este o adevarata arta! arta de a stii sa iubesti, sa respecti ceea ce este langa tine!
happy

| UbexFlo a răspuns:

Sinceritate, incredere, iubire.In ordinea in care le-am scris.
Sinceritate:inveti sa nu minti, te imprietenesti cu persoana respectiva, ii spui lucruri despre tine.
Incredere:inveti sa ai incredere in ceea ce-ti spune, in sentimentele pe care le impartaseste.
Iubire:pasul cel mare.
Unul ramane mereu in urma cu un pas in relatie.Ori ramane in urma cu iubirea, ori sare peste incredere pentru ca deja iubeste.straight face E mai greu sa obisnuiesti sa ai incredere daca nu o faci de la inceput. Sper ca te-am ajutat.happy

| mona a răspuns:

Comunicarea e cea mai importanta intr o relatie apoi increderea, respectu si iubirea

| Amelya02 a răspuns:

Fidelitatea!

| Silviu591 a răspuns:

Sa eviti cacofoniile happy, dupa tot ce-au spui cei de mai sus

| Yoana a răspuns:

Iubirea, respectul, increderea, sinceritatea!

| BloodyBlade a răspuns:

1.Incredere 2.Sinceritate 3. Iubire 4.Fidelitate!big grin

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Iubirea...Daca este iubire adevarata, este si sinceritate si incredere si tot ce vrei. Parerea mea este ca iubirea este cel mai important lucru. Daca e ea, ai parte si de celelalte, daca nu exista iubire, nu e nimic! happy

| UnkownMe a răspuns:

O relatie se bazeaza pe prietenie si incredere!

| Iwan a răspuns:

Eu consider ca sinceritatea, increderea si iubirea sta la baza unei relatii serioase dar si intelegere, si sa aiba acelasi grad [ Adic`: el/ea nu este mai superior fata de partener/partenera].

| Claudiu28 a răspuns:

Sexul!winking

| Ina93 a răspuns:

La mine sunt trei lucrui care conteaza
1.sinceritatea
2.increderea
3.iubirea

| ƒαηтαααα a răspuns:

Sinceritatea
Iubirea
Protejare
sunt cele mai importante intr'o relatie