| Slow08 a întrebat:

Salut.Cum te poti razbuna pe sefa ta dupa ce ai fost data afara din cauza ei?!

32 răspunsuri:
| diandra72 a răspuns:

Stii cum se spune...razbunarea e arma...deci arata ca esti mai presus ca sefa ta.nu mai rau,te inteleg esti furioasa,zici vrute si nevrute, e normal sa te descarci, dar razbunariile au intotdeauna efecte negative, poti face chiar si inchisoare, concentreaza-te imediat pe alte lucruri frumoase.nu lasa sa iti intre in suflet ura ca te va distruge incet si sigur.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mie orice razbunare mi se pare infatila.
Orice pas dat in dos, e un pas inainte.
Cauta un loc de munca. Daca se poate cu o pozitie mai sus. Daca nu, e si mai bine.Incearca sa urci la noua loc munca.
Cand locul de munca este stabil/ sigur ii trimiti un buchet de flori alaturi de mesaj.,, Doamna, stiu ca am fost data afara din cauza dvs.Va multumesc! datotorita acestui fapt am gasit un loc munca mai bun ''
Daca va intalniti ii spui personal.Vei avea ocazia sa ii vezi reactia.