| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă am 10 clase de profesională terminate si se bagă legea cu 10 clase pentru permis eu aș putea da de permis? Trebuie să ai 10 clase de liceu sau nu contează? Si ce părere aveți de legea cu 10 clase pentru permis? Credeti ca o sa mai intre în vigoare? Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

10 clase inseamna 10 clase, nu conteaza unde le faci.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

10 clase, da' tot trebuie sa ai peste 18 ani.

| CIaudiu a răspuns:

Nu cred ca o sa o bage, desii ar fi foarte bine pentru ca ar motiva flacaii sa nu se lase de scoala asa usor.

"dacă am 10 clase de profesională terminate, si se bagă legea cu 10 clase pentru permis eu aș putea da de permis? " - legea inca nu a fost data ca sa stim exact, probabil le vor da si lor din mila desii eu as vrea ca astia de profesionala sa poata dibandi carnetul doar daca au diploma de absolvire a profesionalei. Sa fi la profesionala si sa te mai si lasi de ea in primul sau al doilea an... e clar semn rau in ce priveste nivelul de inteligenta al acelei persoane. Deci cu regula asta o sa-i oblige sa o finalizeze.

| coxxx6144 a răspuns (pentru CIaudiu):

Eu am alte probleme, nu ma las din cauza notelor