| AlexDinamovistu a întrebat:

Salut,daca cumpar un pc pe piese, gata asamblat, de unde stiu ca e acela care l-am comandat si nu au inlocuit o piesa cu alta mai slaba.De ex. daca aleg RAM de 4 gb si imi pun de 2 cum imi dau seama?

2 răspunsuri:
| asusus a răspuns:

Chemi un specialist!

| otocool a răspuns:

Sunt programe cum ar fi Speccy care iti spun ce componente ai in calculator cat ram si alte informatii. Asa poti verifica daca piesele pe care le ai in calculator se potrivesc cu cele pe care le-ai cumparat