| Weitzer a întrebat:

Salut,
Dacă obțin un permis de port-armă, pot folosi arma fără probleme la țintă? Adică ok, în principal obțin permisul și cumpăr arma pentru autoapărare, dar dacă vreau să mă joc deranjează pe cineva? laughing
Sau am nevoie de alte condiții pentru joacă? De exemplu, presupun că n-am voie să mă joc fără un permis.

3 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Trebuie sa te duci intr-un loc special facut pentru tragerea la tinta, se numeste poligon de tragere nu poti tu sa iti pui niste conserve in curte si sa tragi in ele chiar daca ai permis pentru ca nu esti in SUA

Răspuns utilizator avertizat
| LittleBugsBunny a răspuns (pentru Weitzer):

Trebuie sa fie la poligon ca altfel te trezesti cu politia la usa ca vecinu a reclamat si oricum stii ca in caz de folosire a armei vin si verifica ce si cum deci nu poti sa le zici ma antrenam laughing