| Valyy06 a întrebat:

Dati-mi va rog niste sfaturi, cum pot sa ma opresc din masturbare? Am 14 ani. FUNDA!

7 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Ehe.Uita-te prin raspunsurile mele. Unele sunt date in sictir, altele in graba.Multe in ras, dar sa stii ca raspunsuri ca in cazul tau sunt serioase.Vei depasii stadiul masturbarii atunci cand iti vei putea controla mintea.Nu este usor.Uni nu reusesc niciodata.Mediteaza,limpezeste-ti mintea, cunostel pe diavol, indeparteazal si antreneaza-te fizic.Nu face niciodata sex daca consideri ca nu iubesti femeia.Acelas lucru si in cazu masturbarii.Nu este iubire.Este un drog si o dependenta fizica.Nu o mai facewinking.Pe alte cuvinte.Cauta iubirea si daca o vei gasi, nu vei mai face.

| єχcєєℓ a răspuns:

Autocontrol...

| fuzzer a răspuns:

Lasa tu chestia asta, si pune mana pe ceva mai inteligent.

| kteichd a răspuns:

Incearca sa iti ocupi ziua cu lucruri sa fi distras de la asta daca o sa ajungi la 4+ masturbari(zilnic) inseamna ca ai o problema dar pana atunci.

| epurasu a răspuns:

Autocontrol! o data ce ai inceput cu greu te vei putea lasa - sa nu faci des daca te vei limita la o data pe saptamana bine ar fi! happy

| Valyy06 explică:

Nu am cu cine...