| floryn05 a întrebat:

de 2 zile de cand am baut un energizant care continea multa cofeina si taurina am inceput fiu agitat adica imi furnica nasul si fata minile credeti ca e din cauza la acel energizant l-am baut seara cand m-am culcat

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exact.Probabil l-ai baut intr-un interval scurt de timp. Energizantul se consuma in doze mici, pe parcursul unui interval in care ai nevoie de un stimulent pentru a face fata unei activitati suplimentare, ori la deplasari mai lungi.Consumandu-l in situatia cand organismul nu e supus unui efort suplimentar,creeaza aceasta stare de agitatie, ameteli, greata si deregleaza sistemul metabolic. Unii il folosesc fara sa-i cunoasca efectele, doar ca-l considera,, la moda,,.

| Anonima264 a răspuns:

Da!