| anonim_4396 a întrebat:

de 3 zile am acelasi vis in care este prezent fostul meu prieten, si se face ca ne impacam si dintr-o data cineva incepe sa ma urmareasca si vrea sa ma violeze. eu intodeauna fug in casa la mine, si in timpul somnului simt cum ma arde pieptul de teama ce o simt. nu mai stiu ce sa fac, simt cu ma apasa pieptul si mi-e frica chiar sa nu ma rapeasca cineva. pe persoanele care vor sa ma rapeasca le vad intodeauna la fatza..prima data erau 2 betivi apoi un baiat pe care-l cunosc apoi alt baiat si de fiecare data reusec sa intru in casa dar ex-ul meu nu, in primul vis ramase afara sa se bata cu ei sau ceva...cryingcrying cine stie ce vrea sa insemne sau sa prezicacryingcrying

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Vezi ce spune aici, www.elystar.ro, dicționar de vise.
Pa, pa.

| ViVi99 a răspuns:

Visele nu inseamna nimic, dar, din acte stiu eu se intampla exact opusul a ceea ce visezi: de exemplu eu odata am visat ca afara este zapada si frig, in realitate era insorit. Poate ca te gandesti prea mult la fostul iubit. Sau poate si el se gandeste la tine. Cat despre faza cu urmaritul, nu o sa ti se intample nimic. Este doar un vis. Toata lumea are asemenea vise, de exemplu si eu acum cateva zile am visat pe cineva care ma urmarea cu un cutit si nu mi s-a intamplat nimic. Asa ca nu-ti face grijiwinking