| VortexLuz a întrebat:

De ce dacă dau o labă de dimineață după mă simt fara puteri toata ziua?

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă îți tot iei bătaie că le ceri bani...

| Hammurabi a răspuns:

În primul rând se spune "fac o labă" nu "dau o labă" pentru că atunci se înțelege că o faci altcuiva. Și e explicabil de ce rămâi fără puteri.
În al doilea rând poate o faci pe stomacul gol, stresat să nu te prindă careva, și fără prea mult entuziasm (de unde și expresia "labă tristă") ceea ce îți consumă toată energia.
laughing

| TIM85 a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor esti panarama!