| Georgemy2 a întrebat:

Salut, de ce suntem asa de nepasatori cu lucrurile pe care le avem? Adica noi ne plangem ca nu avem Iphone 6 iar oamenii cu adevarat saraci mor de foame. Majoritatea nu-si respecta parintii, chiar daca ei ne-au crescut si au avut grija de noi. Iar altii isi doresc sa aiba parinti. Cum ar fi daca toti am aprecia si ne-am multumi cu ce avem? N-ar fi o lume mai buna?

3 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Unii oameni nu apreciaza ce au, decat atunci cand e prea tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Georgemy2, eu nu`mi mai bat capul. Asta e omenirea, care nu se va schimba. Sunt oameni cu cap, dar cei mai multi sunt prosti, concluzia :
Religia distruge omenirea!

| ChrystianSandu a răspuns:

Ei bine, dupa parerea mea, daca oamenii nu ar fura / omora / incerca sa pacaleasc, acum eram foarte dezvoltati.