| anonim_4396 a întrebat:

De ce toata lumea ma uraste?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu te uraste nimeni sa stii ca faci ceva gresit =si daca urasti pe toata lumea nu inseamna ca esti un om bun sau sa le consideri inferiori
daca le faci la toti pe plac o sa te urasti pe tine insati man, omul uraste adevarul, daca i spui adevarul te uraste, poate esti prea sincer de asta te si urasc

| danay72 a răspuns:

Nu te urăște toată lumea. Probabil te-a supărat cineva și de aceea gândești asa. Încearcă și îndreapta lucrurile, discutând problema cu acea persoana și vei rezolva neînțelegerile. Dar vorbește cu blândețe și respect profund. Un raspuns blând îndepărtează furia. Dacă nu se rezolvă, nu uita ca sunt alți oameni care te iubesc în jurul tau, dar probabil nu le-ai acordat atenție.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca le e "foame", si o cere oferind negativitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci tu ceva gresit Oricum era ingrijorator daca nimeni nu te ura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu te uraste nimeni sa stii ca faci ceva gresit.

| liliana77any a răspuns:

Viata oricum e grea nu ti-o complica singur, nu te uraste. Gaseste persoane cu care ai lucruri in comun.