| Sami4041 a întrebat:

Salut, de ceva timp vorbesc cu o fată si nu stiu ce sa vorbesc cu ea.
Adică după "ce faci" ce sa vorbesc, ce sa o întreb si am auzit de multe ori faza vorbește orice, lasă-te purtat de val, problema e ca mai întâi trebuie să vină valul.
Daca are cineva sfaturi idei etc

3 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Încearcă sa afli ce ii place și dezvolta subiectul ăla. Sau poate aveți pasiuni comune și puteți vorbi despre asta. Poate preferați același gen de muzica, filme, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal chestiile astea nu se invata de la altii, trebuie sa vina de la sine.Adica e una când te inspiri pentru o replica de agatat si e cu totul altceva sa fii un tip interesant si amuzant, ca sa tii fata de vorba.Deci eu zic sa te uiti la multe filme bune si sa citesti carti (in ordine inversa de fapt) si atunci o sa ai vorbele la tine fara probleme.Nu stiu daca ai inteles si sper ca nu te-ai suparat. Oricum, o sa iti dau si eu un exemplu, ca sa iti faci o idee cam ce spun aici.Deci sa zicem ca o suni...
-ce faci?
-abia ce m-am trezit
-si? m-ai visat?
-nu mai stiu ce-am visat, dar cred ca a fost ceva frumos.
-in fine, poate ai visat ca mancai.
-poate te-njur, ia vezi!
-bine, scuze...
-ceva frumos nu stii sa-mi zici?
-atunci ai visat cadoul pe care ti l-am luat pentru 8 Martie.
-ce? mi-ai luat deja cadou?
-normal!
-bine,dar tot sunt suparata pe tine si pentru ca m-ai facut grasa,azi vreau sa merg in Mall.
-foarte bine, ma suni diseara când ajungi acasa.
-te sun când m-apuc sa ma-mbrac, sa vii sa ma iei, nu mai comenta.
-bine, auzi? dar acum cu ce esti imbracata?
-nu sunt imbracata.
-wow, asa...si...
-si m-am urcat pe cantar sa vad cat sunt de grasa, e bine? deci te sun peste vreo ora, vezi sa raspunzi!
-bine, ma duc sa dau mancare la hamster.
-ce hamster? ti-a cumparat hamster? ce te-a apucat?
-pai nu ti-am zis ca ti-am luat cadou pentru 8 martie.
-bine, atunci ramai cu hamstaru! Pa, du-te naibii!
Ok, s-a suparat.
Acum trebuie sa vedem cum o impacam.

| Rd79 a răspuns:

Daca ei ii place sa vorbeasca cu tine, automat apar subiecte de discutie.

Gen:
Ce faci?
Bine, uite acum m-am trezit, tu?
Eu tocmai am mancat
A, si eu mancat niste iaurt
Ce iaurt?
Danone cu capsuni
Mie nu prea-mi place ala, dar imi place budinca de la Danone
Daaa, si mie!
[...]