| Mrboy7765 a întrebat:

Salut,deci sa zicem am o problema și problema e în a lua decizii,nu știu de ce dar când trebuie să iau o decizie nu ma pot hotări,parca trebuie sa ascult de părerea altora că să mă hotărăsc. Bine am și probleme cu anxietatea poate de asta și asta îmi afectează viața,uite de exemplu trebuie sa plec la lucru in Germania, un prieten mi-a gasit găsit la curierat,dar eu nu vreau pentru că am incercat o data sa merg și din cauza anxietății puternice ca nu mă pot descurca. Am plecat acasă și mă gândesc acum oare să mai incerc să merg sau nu,daca nu merg înseamnă că sun prost? Si îmi apar iarăși o grămadă de gânduri in cap,sunt indecis cu mai multe lucruri și m-am saturat să fiu așa,nu știu cum naiba sa scap de sentimentul asta de anxietate se simte așa că o durere in piept o grija permanenta, chiar m-am saturat, ceva sfaturi?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei o pauza de la lumea virtuală și mai ieși în lume! Încearcă sa vorbești și sa stai cu oamenii mai mult timp! Și eu am o oarecare anxietate și asta pentru ca mi-am petrecut foarte mult timp din viața în fața calculatorului! Trebuie sa ieși și sa vorbești cu alți oameni și astfel vei face fața situațiilor anxiose! Numai bine!