| D3X73R a întrebat:

Salut,din plictiseala am tot citit intrebari la categoria Dragoste si Sex, sunt foarte multi copii sub 15 ani care si-au incepu viata sexuala sunt si mai multi MINOIRI(sub 18) care au avut un act sexual!(stiu e acelasi lucru primul act sexual si inceperea vietii sexuale)

Si totusi ar trebui sa-mi para rau ca nu am facut-o pana acum sau ar trebui sa-mi para bine thinking

[intrebarea a fost postata din partea unui amic]

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cati ani ai? Cei care scriu asa ceva(mai ales cei sub 15 ani)sa stii ca fac asta de curiozitate.Mai ales ca este aceasta democratie(libertate)prost inteleasa de tinerii din ziua de azi.Si nu toti au satisfactii facand asa ceva la o varsta frageda.

| Biutzu a răspuns:

Depinde de ce varsta ai

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu înţeleg, de când 18 ani a devenit un prag psihologic după care să-ţi începi viaţa sexuală?
Atâta timp cât nu eşti prea fragedă-n vârstă (la fete mă refer) ca să rămâi cu sechele, sau să-ţi deformezi corpul, totu e ok.
Da, 18 ani este un prag pentru obţinerea permisului de conducere,este un prag dupa care tu răspunzi de faptele tale,nu părinţii,un prag după care ai drept de vot, poţi cumpăra legal alcool şi tutun, etc. Dar nu cred că are legătură şi cu viaţa sexuală.
Adică, nu ştiu cine a fost cu ideea că, dacă 18 ani reprezintă un prag de trecere pentru atât de multe evenimente,să fie şi vârsta optimă la care poţi să faci sex.
O faci atunci când simţi, şi atât. Alte reguli nu mai exista, decât ălea de mai sus, să nu te afecteze psihic/fizic, şi să ai puţa destul de mare.

| Elvina a răspuns:

Nu are de ce sa-ti para rau. E viata ta. Faci ce vrei cu ea.

| crazy_girl a răspuns:

Pai depinde ce varsta ai.Eu zic ca niciodata nu e prea tarziu.Si nu trebuie sa faci ce fac si ceilalti, trebuie sa faci ce simti tu si cand simti.