| simi61 a întrebat:

Dragilor exista un program sa pot salva niste poze din calculator, pe care le-am sters. Mai am niste carduri de memorie (de telefon si aparat foto)de pe care as dori sa mai salvez. Daca se poate ceva nu prea complicat ca MOSU nu prea se pricepe la calculator.MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| tiberiur a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare, dar eu am rezolvato. In primul rand, ca sa intelegi cum functioneaza urmatorul program, trebuie sa stii ca windows'ul nu sterge fisierele pe care tu le stergi (stiu, pare ciudat) ci pur si simplu iti elibereaza memoria ocupata de ele. Si doar atunci cand memoria ti se umple, atunci incepe sa stearga din fisierele pe care el le mai are in memorie, dar tu le'ai sters acum ceva timp.

Programul pe care ti'l recomand este: Recuva, si este gratis. Il gasesti aici: http://www.piriform.com/recuva. Este simplu de utilizat si cred ca te ve descurca. Mult succes!

4 răspunsuri:
| lencikk a răspuns:

Sa vedem daca am inteles bine...adica daca poti recupera niste poze pe care le-ai sters? intra in recycle bin si le gasesti acolobig grin

| cristina12310 a răspuns:

Pai ca sa poti salva ce ai sters iti recomand google picasa iti readuce absolut tot ce ai sters inapoi in calculator, poti face colaje cu el si modifica poze

| cristina12310 a răspuns:

Le gaseste, stiu eu, am facut aceeasi chestie

Răspuns utilizator avertizat