| Notyabusinessm8 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns rapid. Nu am avut niciodata probleme cu aparatul foto...pana acum. Descarc pozele de pe aparat pe calculator prin intermediul unui cablu de date (pentru ca nu am un program special pentru asa ceva). A functionat pana acum. Dar astazi am incercat sa descarc vreo 3 poze pe PC. Ca de obicei, am intrat pe Removable Disk :F dar folderul cu pozele nu mai exista. M-am speriat pentru ca am crezut ca s-au sters toate pozele, toate amintirile adunate in 5 ani de zile. Am deconectat aparatul de la PC, si am incercat sa accesez pozele direct de pe aparat si nu de pe PC. Erau acolo. Toate pozele erau pe aparat. Am conectat aparatul la PC din nou si pe PC nu le puteam vedea. Era gol. Ce poate fi? Ma poate ajuta cineva sa rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| MihaiEddy93 a răspuns:

Scoti cardul din camera foto. Apoi iti trebuie un multicard reader. In acest cardreader introduci cardul de memorie. Apoi conectezi multicard readerul la pc. Gasesti multicard readere peste tot ( domo, altex, magazine cu toate draciile pentru calculatoare). Costa maxim 25 ron.

4 răspunsuri:
| MihaiEddy93 a răspuns:

E foarte simplu. Sigur e oeroare de citire a pozelor prin intermediul acelui program. Sfatul meu: Scoate din aparatul foto cardul microsd/card sd ( depinde ce ai) si conecteaza-l la pc normal.

| Notyabusinessm8 explică (pentru MihaiEddy93):

Cum adica sa conectez cardul la PC?

| Notyabusinessm8 explică (pentru MihaiEddy93):

Ah si apropo, chiar asta spuneam, nu folosesc niciun program. Descarc pozele cu cablul de date...nici un program special.

| Notyabusinessm8 explică (pentru MihaiEddy93):

Ok, multumesc!

| MihaiEddy93 a răspuns (pentru Notyabusinessm8):

Scoti cardul din camera foto. Apoi iti trebuie un multicard reader. In acest cardreader introduci cardul de memorie. Apoi conectezi multicard readerul la pc. Gasesti multicard readere peste tot ( domo, altex, magazine cu toate draciile pentru calculatoare). Costa maxim 25 ron.