| alexandrunaj a întrebat:

Eram intr-un grup de prieteni si la o faza m-am exprimat in engleza gresit. La care o fata care nu m-a auzit a intrebat de ce toti ceilalti rad (toti radeau de mine ca am gresit) la care eu inspre fata "De mine rad." si mi-am vazut mai departe de treaba (cautam ceva pe telefon). Am procedat gresit? Cum ar fi trebuit sa raspund?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce sa fi procedat gresit?
I-ai spus pe scurt, ca grupul rade de tine... Daca nu a fost atenta, problema ei. Oricum, fazele astea isi pierd amuzamentul, cand sunt repetate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fi crezut ca era vorba de ea, sau de altceva, si tu prin "de mine rad", sa-i fi dat impresia ca nu vrei sa-i zici.
E o varianta posibila.Depinde pe ce ton i-ai spus.
Ea a intreabat "De CE rad?" NU "De CINE?", ai fost pe langa cu raspunsul, acuma na, csf, n-ai csf.
laughing