| CristianTheBest a întrebat:

Este legal ca profesoara de matematica, cu care facem la scoala, sa faca si meditatii cu aceeasi copii (adica uneori face si diferente, pe cei care se duc la pregatire ii avantajeaza tot timpul, ba chiar le da si cucrarile acasa inainte ca noi sa le dam la scoala)...

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Fara cuvinte.Asta este. Profesorul face meditatii pentru a-si suplini venitul si daca plateste taxe e corect ce face. Faptul ca foloseste acestul lucru pentru a influenta nota nu este corect.

9 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Sfatul meu e sa iti faci griji de copilul tau, nu de ai altora, nu de profesori.
Nu e al tau nici mai destept nici mai putin destept daca are altu nota mica/mare.
Cum din nou nu stii si nu te afecteaza ce taxe plateste sau nu profesoara.
Vecinul are salariul mai mare? Plateste impozitul la timp?
E pacat sa pierzi timpul cu grija altora, concentreaza pe ce faci tu si incearca sa faci mai bine.
Un an nou excelent!

| ElenaSA a răspuns:

Nu e corect sa le dea lucrarile inainte. Dar asa cum sunt nereguli peste tot, asa este sunt si in invatamant.

| CristianTheBest explică (pentru ElenaSA):

Da...

| CristianTheBest explică (pentru ElenaSA):

Treaba este ca nici taxe nu plateste... asa ca...

| LTAA a răspuns (pentru CristianTheBest):

Poti sa mergi la director, sa ii explici tot ce se intampla, eventual, daca aveti camere de supraveghere in clasa, inregistrarile lor ar fi bune ca dovezi!

| CristianTheBest explică (pentru LTAA):

Da... dar tocmai asta e... directorul este aproape la fel de corupt ca ea

| ElenaSA a răspuns (pentru CristianTheBest):

Fara cuvinte.Asta este. Profesorul face meditatii pentru a-si suplini venitul si daca plateste taxe e corect ce face. Faptul ca foloseste acestul lucru pentru a influenta nota nu este corect.

| Deliiiia a răspuns:

E legal, dar nu e corect. Ea le da note mai mari ca sa le demonstreze parintilor copiilor respectivi ca ei fac progrese si nu o platesc de geaba. Oricum, in viitor, la vreun examen sau ceva, ei vor avea de pierdut.

| Patrunjel123 a răspuns:

Cand eram eu in a 8a ma duceam la prega la romana si de exemplu daca in teza nota mea era de 7 mai corectam acolo casa iasa un 9, 5. Da, e normal. Oricum conteaza ce stii.

| Manu_Ungureanu_1985 a răspuns:

Nu stiu, dar daca plateste taxa atunci e legal.Tot nu are voie sa faca diferente. Sper sa ajut.