| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut,eu sunt in clasa a VIII-a si stiti ca dau examen la vara,si profesorii de la mine tot spun de el,voi stiti ce o sa ma astepte atunci,cum ar trebui sa ma pregatesc sau mai important cat de grele s-ar putea sa fie subiectele la romana si matematica,daca voi primi la mate mai mult din geometrie sau algebra sau la romana mai mult din gramatica sau literatura, voi cei care ati terminat clasa VIII-a ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Salutare!
Subiectele vor fii usoare.Adica mie mi -sau parut.Si am experienta rolling on the floor
So, la mate vei avea 2 probleme grele (geome) la Subiectul 3. Dar daca esti atent, le faci.La romana trebuie sa stii tipurile de propozitii din fraza.O sa ai 2 compuneri : una argumentativa, una de imaginatie.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Am inteles dar cat de mult conteaza cum scrii raspunsurile, unele litere nu imi ies frumos dar se intelege ce scrie pe foaie, asta e o problema?

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Depinde de la corector la corector.
Unii poate nu au chef sa citeasca cu atentie ce ai scris.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Am inteles dar cat de mult conteaza cum scrii raspunsurile, unele litere nu imi ies frumos dar se intelege ce scrie pe foaie, asta e o problema? Mi s-a zis ca se scad puncte pentru scris, ca nimeni nu e obligat sa citeasca daca nu intelege si de asta am intrebat.

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da, e adevarat.
Se scad puncte si pentru scris/exprimare.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Am inteles, mersi amice, si daca nu te superi ce nota ai luat atunci? ai intrat la liceul la care ai dorit?

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Amica * (sunt fata rolling on the floor )
La romana am luat 9, 45 si la mate 9, 90
Da, am intrat la prima optiune.winking

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Greseala mea, mersi pentru raspunsuri, o sa imi fie de ajutor.

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Oricand!