| anonim_4396 a întrebat:

Salut Grup!
Vreau sa ma duc în Anglia dupa Craciun sa lucrez, n-am mai fost dar acum stiu ca e mai greu cu actele, cum as putea sa fac, cu viza sau cum? Poate stie cineva care a mai fost sau e acolo. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa!
Nu ai cum se te duci in Anglia fara viza, mai ales sa lucrezi, ca Anglia a iesit din UE si nu mai este posibil asa ceva.

Intra pe site-urile oficiale de munca ale UK-ului si cauta-ti de munca acolo pe specializarea si profesia ta si daca esti acceptat, atunci compania aceea iti face viza de munca si te cheama in UK.