| Cjay a întrebat:

Hi imi poate spune si mie cineva cum pot invata notele muzicale ca vreau sa cant la orga si nu stiu notele am ureche muzicala da ascult ceva cant dar imi trebuie sa invat notele neaparatsad...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu sa canta la orga. E cam greu la inceput dar vei invata tu. Gandeste-te la o melodie mai usoar sau caut-o pe net si cauta si notele muzicale, descifrezi notele de pe portativ si apoi incerci sa le canti la orga