| mihai4303 a întrebat:

I-am dat mesaj unei fete si la inceput incepuse sa faca misto de mine si mna. Am intrebat-o chestii de genul " de unde esti " si chestii asemanatoare si am intrebat-o "Follow back nu servesti?", adica sa-mi dea follow inapoi pe Instagram, fiindca si eu i-am dat ei.

Si mi-a raspuns ceva de genul " Nu dau follow, e prea departe. "
Si dupa 5 minute am primit mesaj de la o fata si mi-a zis ca m-a pus la story pe wapp, in care se amuza pe faza asta...
Si dupa a inceput cu alte chestii, sa se ia de sprancenele ca le am prea perfecte si se tot luau de aspectul meu, nu pot sa zic ca-s urat.

Ele sunt mult mai mici, sunt in clasa a 7 a, sunt din acelasi oras cu ele, doar ca sunt intr-a 10 a.
Ce as putea face? Adica, ele nici nu ma cunosc personal. Imi puteti spune un "mesaj" pe care l-as putea transmite, ca sa termine odata pentru totdeauna cu prostia asta?
Adica au pus conversatia cu mine, in care radeau si m-a deranjat foarte tare si ma deranjeaza.
Si eu cum sunt baiat si ele fete si mai ales ca-s mai mici, nu stiu ce as putea face, in ele n-as putea sa dau si nu as avea niciodata intentia sa dau intr-o fata si daca ar fi mai mare.
Vreau un "mesaj " pentru ele si sfaturi.
Dar as cam vrea sa se termine situatia asta, pentru ca, copilele astea, vorbesc urat de mine si daca o sa faca asa in continuare, sa vorbeasca prost, o sa-mi strice de tot reputatia si mna ma simt prost.
Eu n-am absolut nimic cu ele
Astept niste sfaturi

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Poti sa-i zici ceva de genu:

"Mai mai, dar ce faci tu? Ai ajuns sa te mandresti ca vorbesc cu tine? Nu credeam ca duci atat de multa lipsa de atentie, dar daca ai ajuns sa faci asta, atunci e clar, e mult mai grav decat credeam"

In alta ordine de idei, data urmatoare incearca sa nu mai fii asa disperat, iar cand ea vezi ca incepe sa faca misto de tine, pune-o la punct, nu tolera genul asta de comportament.

Am patit si eu sa fiu luat la rost ca de ce-i dau mesaj fix ei, am intrebat-o daca de fel e asa de irascibila si de paranoica, stii ce dragut a inceput sa-mi raspunda dupa? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pustane nu te mai crede buricul pãmântului, tipele nu sunt obligate sa-ti dea tie follow doar pentru ca tu le-ai dat.
Tu singur tii le-ai pus pe cap, o sa treaca 3-4 ani si o sa razi intr-o zi de prostia ta laughing