| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Ieri la mine la scoala intr-o ora un coleg de la mine din clasa i-a zis profesoarei 'ma enervati"din nu stiu ce motiv ca l-a mutat in alta banca si profesoara l-a auzit.
Ce parere aveti de asta? Cat tupeu sa ai sau cat de prost sa fii sa spui asta unui profesor in fata?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De ce nu?
Eu de exemplu am avut probleme cu o profesoara in ultimul an de liceu, nu stiu de unde pana unde a ajuns ea la concluzia ca "as fi injurat-o" lucru care chiar nu s-a intamplat, iar daca ea tot si-a facut deja o parere proasta despre mine si profita de orice moment sa-mi faca probleme, de ce sa nu-i spun in fata ce impresie am eu despre ea(desigur, in limita bunului simt), pana la urma ce mai aveam de pierdut?
Oricum dupa ce i-am spus de cateva ori ca nu am injutat-o si ca a inteles gresit, si am intrebat-o ce are cu mine, si ea tot aia credea, am inceput sa o evit in orice fel, un cuvant nu scoteam toata ora, chiar daca asta a insemnat sa-mi puna 2 cand m-a ascultat, in cele din urma si-a dat seama ca ma cam invinovatit pe nedrept si nu mi-a mai facut probleme.
Oricum toata clasa aveam probleme cu ea, si ea cu noi, cam orice faceai tot se gasea sa comenteze ceva legat de tine.
Pana si cel mai cuminte elev din clasa a avut probleme cu ea, din cati elevi eram in clasa numai 5 mergeau la majoritatea orelor ei (si eu printre aia, chiar daca incerca sa se ia de mine in fiecare ora, profitam de aceea ora sa o enervez prin simpla prezenta, si prin faptul ca ma vedea in prima banca in fata ei)

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Măcar a fost sincer...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lipsa de educatie.

| Drimmero a răspuns:

Pramatie de puber.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tineretul din ziua de.astazi...

| OldSoul a răspuns:

Ce ti-se pare asa de anormal?
Sunt unii profesori care chiar nu fac altceva decat sa enerveze elevii, am intalnit si eu in perioada liceului un astfel de profesor.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Da dar totusi sa-i spui asa ceva in fata.

| OldSoul a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

De ce nu?
Eu de exemplu am avut probleme cu o profesoara in ultimul an de liceu, nu stiu de unde pana unde a ajuns ea la concluzia ca "as fi injurat-o" lucru care chiar nu s-a intamplat, iar daca ea tot si-a facut deja o parere proasta despre mine si profita de orice moment sa-mi faca probleme, de ce sa nu-i spun in fata ce impresie am eu despre ea(desigur, in limita bunului simt), pana la urma ce mai aveam de pierdut?
Oricum dupa ce i-am spus de cateva ori ca nu am injutat-o si ca a inteles gresit, si am intrebat-o ce are cu mine, si ea tot aia credea, am inceput sa o evit in orice fel, un cuvant nu scoteam toata ora, chiar daca asta a insemnat sa-mi puna 2 cand m-a ascultat, in cele din urma si-a dat seama ca ma cam invinovatit pe nedrept si nu mi-a mai facut probleme.
Oricum toata clasa aveam probleme cu ea, si ea cu noi, cam orice faceai tot se gasea sa comenteze ceva legat de tine.
Pana si cel mai cuminte elev din clasa a avut probleme cu ea, din cati elevi eram in clasa numai 5 mergeau la majoritatea orelor ei (si eu printre aia, chiar daca incerca sa se ia de mine in fiecare ora, profitam de aceea ora sa o enervez prin simpla prezenta, si prin faptul ca ma vedea in prima banca in fata ei)

| Florentina9210 a răspuns:

Te mai enerveaza si proful cateodata. Nu doar elevul este '' oaia neagra'' mereu. Suntem oameni, avem limite.

| NellieLovett a răspuns:

Probabil l-a mutat pentru ca facea galagie.
Ce obraznic.

| Doarunaltutilizator explică (pentru NellieLovett):

Pai galagie si face cica vorbeste cu alti colegi din spate si nu sunt atenti la ora.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Doarunaltutilizator):

Bine adevarul e ca mai multi de la mine din nu o suporta ba chiar i-am si auzit spunand asta.

| TheWomanCat a răspuns:

Pai,daca un copil de vreo patru ori mai mic ca varsta profesorului ii spune asta in fata inseamna ca are nevoie neaparat de trei psihologi cu experienta in domeniul "copii fara respect ce au uitat pe ce lume traiesc" sau varianta doi ar fi "esti batut in cap sa spui asa ceva cand stii ce iti poate face acel profesor enervant". Deci aceasta ar fi sfaturile, nu parerea mea, despre acest comportament. happy

| veryhonest a răspuns:

A fost sincer, in comparatie cu multi elevi care au un comportament slugarnic si sunt de acord cu orice aberatie pe care o mai spun profesorii cateodata.