| Liviu321 a întrebat:

Imi puteti da niste idei de unde as putea sa invit o fata la prima intalnire, undeva in Bucuresti? Vreau un loc mai deosebit, nu o simpla cafenea. Multumesc!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cinematograf ieftin si la subiect. Daca iti lasa mana s-o bagi intre picioare e a ta. Asa as proceda nu milogeli sau pe ocolite direct la sămânță

| Liviu321 explică:

Mai fratilor, nu ma dau banii afara din casa, clar nu vreau sa las 600 lei acolo si mai ales sa nu fac un pic de sex cu fata. laughing. Dar eu sincer voiam un loc...altfel. adica nu o cafenea, restaurant. Mi-ar fi placut sa o duc la hipodrom dar e frig plus ca nu putem sa ne vedem decat seara.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Liviu321):

Mergeti la Astrodom, Upstairs, au niste terase care merita, sau la film intr'un mall cu sala vip unde puteti sa consumati. Daca vrei o piesa de teatru si sa mancati, mergeti la Point. Vreti sa va pierdeti in sase etaje cu carti? Carturesti-Carusel. tongue
Nu stiu ce sa iti mai spun, am o suta de nume de locuri, si ai ales o perioada urata a anului pentru iesit. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Sper că faceți mișto, sau chiar atât de pițipoanca sa fii.
https://youtu.be/9bCRbDCWAKM

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

De Ray da, am facut misto.
Nota a fost reala, doua sute a dat numai pe nu stiu ce sticla de vin din care am baut un pahar, restul, el.
Se observa din raspunsul acela ca m'a enervat cheltuiala pe care a facut'o, sau ai citit printre randuri, ce ti'a convenit tie?

| RAY a răspuns:

La prima intalnire nu iesi la resturant ce sa faci acolo? in primul rand nu stii daca te place, nu arunca cu banii ca se poate sa nu primesti nimic, te vezi cu ea in parc sau la o tereasa undeti beti un suc, o intrebi direct esti atrasa de mine fizic, daca nu pa

| RAY a răspuns:

Dorotheea21 macar a marcat?

| RAY a răspuns:

Tarani aia iti fac mancarea, asa ca curiozitate, scuze de spam liviu, am gandit bine

| OldSoul a răspuns:

De ce vrei sa o inviti intr-un loc atat de deosebit?
Chiar simti nevoia sa o impresionezi?

Gandeste-te, cu cat e mai deosebit locul, cu atat va pune o presiune mai mare pe tine, pe ea.
Cum ar fi sa fii in cel mai tare local, si sa ramai fara cuvinte?
Sau sa ai ceva persoane pe langa tine care sa te faca sa te simti incomod?

Asta ar fi unu din aspecte.

Un alt aspect e nevoia de a o impresiona.
Nu stiu de ce, dar asta ma face sa cred ca nu prea esti sigur pe tine, te consideri inferior ei, sau cel putin banal si plictisitor si cumva, incerci sa o impresionezi, un fel de mita cum s-ar spune.

Recomandarea mea e sa o inviti intr-un loc retras, invit-o la o plimbare undeva, important e ca locatia sa nu puna presiune pe voi.

Aaa, da, daca tipa e o "Piti" da, probabil va trebui sa o impresionezi, insa, daca nu esti stapan pe tine, cel mai probaibil nu vei reusii, si vei ajunge sa te simti, aiurea in situatia respectiva.

| Liviu321 explică (pentru OldSoul):

Multam pentru raspuns! Da si Nu. Vreau sa o duc intr-un loc deosebit, intr-un loc in care barbatii nu prea invit femeile-a nu se intelege cimitir sau mai stiu eu ce glume proaste-dar cand spun deosebit nu ma refer la un local scump, un restaurant cu stele Michellen sau mai stiu eu ce sofisticareli. Clar m-as simti stanjenit intr-un loc de genul si probabil mi-ar fi teama cand ar incepe sa comanda. Si da, ma simt inferior ei. Eu nu prea ies cu fete, nu prea sunt un tip atractiv pentru ele ori cand ajung sa ies cu o tipa, in medie o data la un an, iti dai seama ca nu pot sa dau cu piciorul ocaziei, sa zic aia e ma duc sa ma distrez ori sa invat din asta. Pana acum am vorbit cu ea la telefon, pe net, s-a simtit bine, am ras etc. Doar ca am o mica-mare problema. Adica ea are, eu nu am nicio treaba. E mai "de moda veche" si pun muult accent pe inaltimea. Adica barbatul sa fie mai inalt decat ea, lucru la care nu ne potrivim, eu am 1.69, ea 1.75. Pe mine nu ma deranjeaza insa pe ea pare ca da. Mi-a zis ca e un lucru peste care nu poate trece. Eu am incercar sa rad pe tema asta, nu i-am zis inca ce inaltime am deci nu stiu ce reactie va avea. Oricum, mari asteptari nu am dupa treaba asta. Nu am cum sa cresc peste noapte 7-8 cm, aia e. La 24 ani cam greu zic. Si de aici si dorinta de a o face sa se simta bine, de a compensa acei cativa cm cu un loc fain unde nu o va duce un alt tip prea curand.

| OldSoul a răspuns (pentru Liviu321):

Am inteles.
Pentru inceput, o sa precizez ca nu sunt din Bucuresti, deci nici sa vreau nu ti-as putea oferii o locatie exacta.
Am raspuns mai mult pentru a te ajuta putintel cu un sfat, asa, pe partea mentala sa zic asa.
Per total, imi place cum gandesti, deci ce pot sa zic, e ca o sa te ajute gandirea asta.
Putintel trebuie sa renunti la partea asta cu "inferioritatea".
Din ce am vazut eu, in ciuda aparentelor, daca stii cum sa le iei, si din cele mai "arogante" femei poti scoate o pustoaica timida.
Deci nu ai de ce sa te simti inferior, incearca sa te simti bine in pielea ta, si aia e, dar asta cred ca stii deja.
Mai departe, iti inteleg situatia, si oarecum e putintel aiurea diferenta asta de inaltime, nu ca ar fi o problema ca exista aceasta diferenta, insa, faptul ca ea are acest tipar, o sa puna o presiune pe tine, si probabil pe ea.
Deci, in concluzie, cred ca ar trebui sa mergeti undeva, unde sa nu stati in picioare laughing Sau, cel putin, sa nu fie un loc prea populat, astfel incat sa se simta ea privita, iar diferenta sa fie cat mai putin sesizabila.
Mi-a venit acum putin prin gand ideea de a o duce undeva sa va jucati biliard, asa, ati fi mai "aplecati" si poate nu ar fi atat de sesizabila aceeasta diferenta.

Acum, stii cum e, ce va fi, va fi laughing
Daca vine momentul ala in care o sa para stanjenita de inaltimea ta, poti sa-i zici ceva gen "Ah, imi pare rau, mi-am uitat picioroangele acasa, o fi de la emotii", poate o sa furi un zambet si o vei face sa se simta mai binewinking

| alina2k18 a răspuns:

18Lounge la Piata Presei.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru alina2k18):

La 18Lounge stii ca platesti privelistea.
Un tip a lasat 600 pentru o cina in doi, de imi venea sa il omor. laughing
Mai bun mi-a parut 'The Artist', romantic, cu preturi 'asa si asa'. happy

| alina2k18 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Poate bea o cafea si nu da 600 lionswinking daca nu ia fructe de mare si vita argentinianawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde mergi tu de obicei, pentru că acolo te simți confortabil.