anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da si mie link de la o pagina/ un video pe Youtube, orice care m-ar putea ajuta cu niste sfaturi despre cum sa invat sa ma exprim. Eu am multe idei si stiu foarte multe lucruri din ce citesc( istorie, geografie, politica), dar problema mea e ca nu stiu cum sa ma exprim, cum sa formulez ceea ce stiu. Deci sper ca ma puteti ajuta cu un link, sau, de ce nu, sa-mi dati chiar voi sfaturi.
Multumesc anticipat si dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu există în momentul de față sfaturi bune pentru toată lumea. Cele mai bune sfaturi sunt cele venite de la persoanele din jur. Acel feedback este necesar pentru a încerca să îmbunătățești anumite aspecte.
Se prea poate să nu fie vorba neapărat de exprimare, ci de modul în care sunt transmise acele idei. Încearcă să găsești persoane care împărtășesc idei asemănătoare sau puncte de vedere relativ apropiate, iar prin discuțiile cu aceștia cu siguranță poți să îți îmbunătățești exprimarea.
Atitudinea și gândurile cu privire la public sunt cele care ne fac să ne exprimăm într-un anume fel, iar de cele mai multe ori suntem afectați negativ de emoții. Cu cât discuți mai mult, cu atât încrederea în sine crește, iar abilitățile de public-speaking se îmbunătățesc.
Sper ca aceste sfaturi să te ajute.

0 răspunsuri: