| TuDorEL96 a întrebat:

Imi spune si mie cineva pe ce parte este apendicita? De ce ma doare in partea stanga cand alerg? Ce pot sa fac in legatura cu asta?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Salut! Apendicitata este boala in care ti se inflameaza apendicul, care este in partea dreapta, nu in stanga.Si eu aveam niste dureri la fel si credeam ca e apedincita, dar de fapt aveam niste probleme cu coloana.Pa,pa.

Răspuns utilizator avertizat
| zurick a răspuns (pentru TuDorEL96):

Pai kinetoterapie ...Niste exercitii ...Pana cand m-am pus in gura cu ala si acum trebuie sa gasesc alta persoana.

3 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

In stanga te doare, fiindca acolo se afla splina. Ea este expusa in special atunci cand faci efort. Detine o cantitate de sange pe care il pune in circuatie atunci cand faci efort. Trebuie sa faci alergi treptat, cu pauze, mai multe zile, pana ajungi sa nu mai obosesti si nu te va mai durea.
Cat despre apendicita, aceasta se afla i partea dreapta. Altele sunt simptomele. Char, ce-a fost pana la urma? happy