| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp m-am simtit puțin ciudat.M-am simțit de parcă cineva este supărat pe mine dar stiu ca nu am facut nimic.
Fac parte dintr-un grup de prieteni cu care ma inteleg foarte bine, dar normal, ca orice om mai avem conflicte dar ne împăcăm repede. La scoala eu stau in banca cu o fata, care e din grupul nostru si ma inteleg foarte bine cu ea si ea a fost fericita sa stea cu mine in banca, la început..In ultimele zile simt ca nu mai vrea sa stea cu mine, cel putin in banca, este mult mai prietenoasă cu alta fata din grup, cu care sunt tot foarte buna prietena si noi stam in banca din fata bancii in care sta fata aceea si colega mea de banca se tot întoarce acolo si se baga in seama cu ea.
Azi, nu știu cine o avut ideea sa ne mutam bancile in forma de "U" si astfel eu am ajuns sa stau intr-un colt si colega mea de banca sa stea langa cealalta prietena si acum vorbeste foarte mult cu ea, de abia ca mai vorbeste cu mine, cel putin atunci cand nu ma bag eu un seama.
Nu am stiut ca am facut ceva greșit sau ca m-am schimbat eu intr-un fel, doar ca ma simt destul de naspa din moment ce eu am fost prietenoasă cu toti.
Stiu ca e o "problema" de grădiniță dar pana la urma vreau sa o rezolv, nu mai sunt mica sa fac drame din astea dar mi-e frica ca o sa imi pierd o prietena buna.
Nu stiu ce e in neregula cu mine, nu credeam ca sunt asa de plictisitoare sau rea. Probabil că inteleg eu gresit tot.

Oricum, mersi ca ati citit tot cârnatul asta, stiu ca e prostesc si chiar imi pare rau ca v-am pierdut din timp. Mulțumesc inca o data si o zi buna!

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbesti cu ea, s-o intrebi daca e suparata pe tine?

| Lioana a răspuns:

Fata incearca mai multe prietenii. Vorbeste si tu mai mult cu a treia fata decat cu ea. Poate se va simti si ea abandonata si isi va schimba atitudinea. Puteti fi prietene toate 3 la urma urmei.

| BadAngel3 a răspuns:

"Cine este prieten cu toate lumea, nu este prieten cu nimeni"

Cam asa sta situatia. Incearca sa discuti cu ea si vezi ce iese. Daca chiar nu ai suparat-o cu nimic, atunci asta e. S-o fi plictisit de tine sau i-o fii spus cineva ceva. Se intampla, trecem mai departe.