| ALEXXXL19 a întrebat:

intreb persoanele care au stat in cehia e bine merita aceasta tara pentru un viitor mai bun ca in tara adica sa iti faci familie casa si restul ce mai trebuie?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Merită, bine înțeles, dacă știi limba. Astfel, dacă lucrezi acolo 3-5 ani, vei constata doar apoi dacă îți convine. Eu am trăit câteva luni printre cehi și mi-au rămas foarte simpatici dar nu recomand pentru oricine. Iar cehii ei înșiși sunt foarte diferiți ca și cultură, deplasându-te de la est spre vest, ca și la noi de altfel.