| laptecucereale22 a întrebat:

Salut. La scoala, elevii mereu au ghiozdan (cel putin in Romania), dar am vazut ca altii au chiar tote bag, messenger bag etc, dar ar fi ciudat daca m-as duce cu alta geanta decat un ghiozdan. Daca cartile incap si in altceva si nu e nici o problema, de ce nu se poarta si altceva.
Ar putea sa zica sau sa creada profesorii ceva rau despre mine doar pentru ca nu am ghiozdan? Personal m-as simti ciudat pentru ca mai toata lumea e cu ghiozdan, ca e "pentru scoala", dar ma gandesc daca ar fi ceva rau daca nu as lua ghiozdan.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am purtat și messenger bag dar și geantă.

Dacă ești băiat, merge și un rucsac din pânză. Colegii mei băieți purtau și nu le zicea nimeni nimic.

Dacă ești fată, merge și tote bag și messenger bag.