| SERIALS a întrebat:

Salut la toti, vreau sa va intreb pe cei care au canal pe youtube, ce trebuie sa faci ca sa acumulezi vizualizari? Unde sa distribui video-urile? In ce grupuri pot? Pe ce site-uri?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Depinde mult de ce fel de video vrei sa promovezi.

Grupurile facute la gramada, in care sunt adunate toate persoanele, sunt mai degraba pentru clipuri de divertisment si poate nici pentru alea, ca dupa o vreme toata lumea da off notificarilor.

Adica, daca ti-ai filmat pisica si vrei vizualizari trebuie sa fi facut asta folosind un aparat care reda filmarea cat de cat ok si sa o promovezi in grupurile de interes.

Daca vrei sa faci vlogging si te-ai filmat discutand diverse chestii/dezbatand subiecte etc. treaba se complica putin pentru ca in ultima vreme foarte multi incearca asta si trebuie sa faci ceva calitativ atat din punct de vedere al continutului cat si al sunetului, imaginii, prelucrarii.

Asigura-te ca lucrurile astea sunt bine facute, iar apoi oamenii vor fi si ei atrasi. In general "faima" online vine printr-un video bomba, distribuit de cineva care poate face multe vizualizari. Un numar mare de persoane se aboneaza, apoi devine tot mai vizibil si atunci trebuie sa postezi cat mai mult.

Deci nu e vorba doar de share-uri in grupuri.

2 răspunsuri:
| neacsumihai2009 a răspuns:

Pe orice site unde poti comenta

Poti posta oriunde

Dar trebuie sa ai si calitate, nu doar cantitate

| erichlemny a răspuns:

Treaba ta ce faci
insa vezi c-o sa ai competitie
si nu te filma cu un Nokia 20p si te astepta sa faci 300k views