| MonicaMoni a întrebat:

Salut lume.La mine e o situație mai ciudata.Eu in mare parte ce visez,se întâmpla, dar sper ca de data asta nu e asa.Azi-noapte am visat apocalipsa.Un val mare de apa venea către est si înghițea o parte de pământ,apoi un val uriaș de foc vedea de către vest,vedeam oamenii cum ard si se rugau la Dumnezeu dar era in zadar,ii vedeam cum se topeau si cum se prăjeau, casele erau prăpăd si am început sa ma rog.Am vazut un semn de la Dumnezeu către cer,eram singura care l-am vazut,era scris ceva, nu mai știu ce dar ne ajuta in supraviețuire.Am realizat ca sunt cu familia mea si ca vom muri.Nu mi-a fost frica de moarte, dar imi era frica ca sa nu regret ca nu am facut unele lucruri.Am vrut sa fug la prietenul meu dar nu voiam sa imi las familia acolo,si asa ca am rămas. Apoi am visat ca m-am trezit,si ca acela era doar un vis si încercam sa le explic parinților ce am visat in vis, dar spuneau ca sunt nebuna si ei făceau experimente pe sora mea care are 10 luni,avea o boala ceva in vis si ei voiau sa o înlocuiască cu altcineva dar sa semene cu ea,asa ca eu am luat-o fara sa vadă ei si am fugit cu ea in lumina,intr-un loc fara sens, si apoi m-am trezit.....Nu stiu ce înseamnă asta dar na. Daca imi poate explica cineva asta, va ascult...

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Probabil ai vazut viitorul laughing
Asta e cel mai ciudat vis pe care l-am auzit rolling on the floor

| CuriousStuff a răspuns:

Visele nu inseamna nimic, e modul in care mintea se mai tine ocupata in timpul somnului ca sa nu se plictiseasca. Eu am visat ca un unicorn care facea inghetata mi-a zis ca trebuie sa nu mai pun atata topping ca o sa vina martienii si o sa ma transforme intr-o clatita. Ce crezi ca inseamna?

Da, in unele cazuri visele reflecata temeri, trairi sau dorinte... Dar de cele mai multe ori sunt simple aberatii ale creierului nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am visat ca am calarit o balena... inca astept.