| Silviumber a întrebat:

Salut, mai devreme am pus o intrebare insa am gresit categoria si nu primesc emailul ca s-o sterg. Voi ce parere aveti de maghiari? PS:nu urasc maghiarii.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai retrimite-l o data.Nu-i urasc pe maghiari.Dar daca continua tot asa am sa ajung sa-i urasc.Vor autonomie? Peste granita.Acolo le e locul. Oricum, erau popoare migratoare pana s-au stabilit si ei.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Am parere ca daca vor sa vorbeasca in limba lor materna s-o stearga la ei in tara ca au acolo cata autonomie le-ncape-n cur.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca oameni seamana cu germanii, sunt destul de perfectionisti, cand se apuca de ceva fac lucruri de calitate. Sunt enervanti ca-si sustin prea tare povestile cu "noi am fost primii", si vor prea multe drepturi in Romania. E enervant cand dai de cate un sat prin Ardeal, unde nu gasesti vorbitori de romana! straight face Si te enervezi si mai tare, cand stii ca-s cel putin a 4-a generatie, dar de fandositi ce sunt nu vor sa invete romana, ar vrea sa invatam noi maghiara. Ii respect, dar ar trebui sa bagam putin frica in ei. Daca intrebai de tigani, incepeam cu scenarii hitleriste, inchisi in baraci de lemn, gazati, aruncati in aer laughing

| cristimihailov a răspuns:

Sunt niste oameni ca tine, ca mine, ca ceilalti.
Au o cultura si o limba separata.

Este frumos ca si ei sa aiba dreptul sa isi respecte cultura, asa cum o fac toti.

De la asta pana la latratul politic este insa distanta mare. Iar oamenii sunt influentabili.

| sublime89 a răspuns:

Mai civilizati decat romanii sigur sunt. Cine nu crede, sa mearga prin Ungaria macar o zi.

| CinevaNou a răspuns:

Nu au ce cauta in parlament la noi in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu maghiarii normali din Ungaria n-am nimic. Cu japiţele din Covasna, Harghita, Mureş, Cluj, Bihor şi chiar şi din Arad, am însă destul de multe. Însă fără xenofobie, doar un "Afară cu ei din ţară" şi o zi bună! laughing