| AvanTidar a întrebat:

Merita sa imi fac un tatuaj? (vreau ulterior sa imi fac mai multe tatuaje pe maini)

As vrea sa stiu cum ma poate dezavantaza un tatuaj? (avantaje nu stiu daca are, dar e alegerea mea)

Vreau cat mai multe informatii in legatura dezavantajele la anumite locuri de munca, in societate si mai multe. Multumesc!

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca iti faci un tatuaj intr-un loc pe care il poti acoperi cu usurinta, atunci nu prea are cum sa-ti creeze probleme la locul de munca (dar depinde si de profesie aici- eu ma refer in general). In ceea ce proveste societatea, daca decizi sa-ti faci tatuaje relativ mari si care atrag atentia si le lasi la vedere, sunt mari sanse sa fii catalogat in diverse feluri de catre ceilalti, sa primesti priviri dezaprobatoare si asa mai departe, dar aici depinde foarte mult de locul in care mergi- in marile orase nu mai este ceva atat de bizar in ziua de azi sa intalnesti oameni cu tatuaje, dar depinde si de ce fel de persoane dai. Dupa parerea mea, nu sunt atat de mari dezavantajele, in special daca tinzi sa nu tii cont de opiniile celorlalti. Cel mai important e sa fii sigur de modelul ales, astfel incat sa nu devina o problema pe termen lung sau sa te plictisesti de el, sa nu te mai reprezinte etc. si sa alegi un salon bun.

| Reigns a răspuns:

Depinde, adica cu timpul imbatranesti, ti se lasa pielea, prin urmare o sa ti se mai strice tatuajul in sensul ca se stramba, nu o sa mai fie ca nou atunci. Dezavantaje la locul'de munca pai daca nu ai tatuaje la vedere nu au treaba sefii laughing gen daca iti faci pe maini te duci la servici cu o bluza sa nu se vada :? si dezavantajele in societate depinde, mie una imi plac tatuajele si eu vreau sa-mi fac cand mai cresc, dar sunt unii carora nu le plac tatuajele.

| zurick a răspuns:

Singurul dezavantaj din punctul meu de vedere este acesta:
Tu iti schimbi conceptiile, ideile si te poti satura la un momendat, poate o sa ajunga sa nu te mai reprezinte.E corpul tau si faci ce vrei cu el.Pa,pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, iti dai seama ca pe un gentleman n-ai sa-l vezi cu cranii tatuate pe maini straight face
Iti modifica imaginea in fata celorlalti thinking Devii in ochii celolalti cumva, mai golan laughing
Nah si am auzit ca majoritatea fetelor nu agreaza tatuajele (iti dai seama ca pitipoancele nu-s trecute ca fete laughing)
La locul de munca nu prea se mai tine cont de chestii de genul asta; numai sa nu ai tatuaje pe fata sau mai stiu eu ce alte nebunii laughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legătură are gentlemanul cu craniile de pe mâini? Ce-l împiedică să aibă așa ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Pai nu prea se impaca chestiile astea thinking
De ce iti faci tatuaje? Ca sa te dai smecher si sa pari ca esti "macho" si "baiat de baiat" laughing
Well...un gentleman nu are nevoie sa faca asemenea chestii ca sa iasa in evidenta. In primul rand, oricum iese in evidenta fara sa vrea - baieti manierati si eleganti, o adevarata raritate astazi tongue
Nah si poate ca unii si-au facut tatuaje...dar nu umbla in maieu pe strada ca sa vada lumea ce smecheri sunt ei ca au tatuaje happy