| Sunflower1503 a întrebat:

Nu știu de ce, dar colegii nu mă plac deși nu le-am făcut nimic. In clasa mea mai sunt colegi retrasi, dar ceilalți vorbesc cu ei, le dau like pe Facebook, darie nu mi da nimeni like, ai dacă vorbesc nu mă bagă în seamă deloc.
Sunt buna pentru ei doar când îi ajut in unele sotuatii, in rest nici nu mă salută. 4 ani de clesele 5-8 nu am vorbit cu nimeni, toți râdeau de mine și acum la liceu incep colegii sa se poarte că ceilalți.
De ce nimeni nu mă place, nu mă bagă în seamă când le vorbesc. Vreau sa fiu apreciata, sa îmi de-a like la poze...
Ajuta ti mă!

9 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu te cunosc ca sa-mi dau seama ce nu le place la tine. Analizeaza-te putin din exterior. Priveste-te prin ochii lor si poate iti dai seama care e problema.
Oricum in scoala sunt multi copii rai la suflet. Nu e neaparat sa fie vina ta.
Incearca sa-ti faci o prietena. Nu e bine sa stai mereu singura. Ia tu initiativa daca nu vine nimeni la tine.

| Emma30555 a răspuns:

Incearca sa vezi cum se comporta ceilalti in mare si adapteaza te si tu dar fii naturala. Daca faci lucruri mai ciudatele renunta la ele.

| Steregoi a răspuns:

Conteaza sa-ti dea like Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi unde a ajuns rețeaua socială... aștept like de la X. Tu ești supărată (chiar deprimată) că nu primești like de la colegi.
Lasă Facebook-ul, și incepi și învață, să citești, pentru a câștiga motive de discuție cu colegii tâi.

| Sunflower1503 explică (pentru anonim_4396):

Nu este neapărat cu likeurile, dar vreau să mă asculte când vorbesc și să vorbească cu mine. Ei intre ei vorbesc normal și cu mine că și cu un bebeluș...

| Steregoi a răspuns (pentru Sunflower1503):

Ia-ti gandul. Nu cersi la lume atentie. Urmareste-ti scopul in viata si vointa lui Dumnezeu sa fie pe primul loc in viata ta. Lumea asta egoista o sa dispara in curand la Armaghedon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Refuza sa le mai dai solutii cand iti cer si nu mai avea asteptari.
Like nu inseamna neaparat apreciere si nu le mai da nici tu.
Cea care trebuie sa se aprecieze pe sine esti chiar tu.
Nu mai fi timida si nu le accepta "prietenia" ocazionala pentru propriile lor interese.

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Simplu..invidia lor fata de tine e destul de mare, si cand iti cer ajutorul, nu-l oferi pentru ca profita de tine iar pe la spate rad cu altii de tine! Demonstreaza-le ca esti mult mai tare decat te cred ei, si nu le mai da nici tu like-uri!

| Dyana_Andreea_1990 a răspuns:

Hei! Si eu am fost in aceeasi situatie, dar mi-am făcut o prietena, cea care vb cel mai mult cu mine. Apoi am început să glumesc cu colegii mei, si acum toată clasa vb cu mine? (Nu stiu daca o sa meargă si la tine, dar la mine a mers)?