| Fck99 a întrebat:

Salut, o parere despre ce am scris?
https://www.wattpad.com/652195892-hillwood-capitolul-i-o rasul-uitat

2 răspunsuri:
| AlMaDi a răspuns:

Ok, am citit mica la poveste si sa stii ca nu imi prea place.
Incepem de la subiectul droguri, chiar din primul capitol ai scris asta? Puteai lasa, subiectul droguri sa pice asa frumos, cum ai facut cu titlul din ziar, asta a fost buna, dar ai anulat-o cu aceasta nonsalanta prin care tratezi subiectul droguri.
Puteai vorbi mai mult despre ora de ce e vai de el.
Dialogurile sunt scurte, sunt sigura ca ai citit carti si ai vazut cum sunt la ei diagoluri, mai ample.
Alta chesti, de unde ti-ai dat tu seama ca directorul e dupa putere si bani, dintr-un discurs jalnic.
Dupa ajunge acasa, nu faci pomenire ca e dezbract si dupa ia un tricou pe el, doar spui ca se duce sa se schimbe cand aude ca bate cineva la usa.
Poate ai o subiect bun pestru o carte/poveste, dar precis ideile sunt multe si incerci sa nu le pierzi.
Mai bine scriele pe o foie si ia fiecare idee si despic-o.
Eu ti-as sugera ca tema pentru acasa, sa dezvoti mai bine primul paragraf, cel despre oras, fa-l mai bun decat e acum, vorbeste cum e el, orasul, de ce e distruc, cum a ajuns asa...
Bafta, e munca in spatele unei carti.

| Fck99 explică (pentru AlMaDi):

Salut, multumesc pentru parere. Dar tin sa mentionez ca nu este o carte. Este o simpla poveste, o fac pentru un concurs, am publicat-o tocmai pentru a vedea parereri si ce pot imbunatati la ea.