| 7Slasher666 a întrebat:

Nu stiu daca trebuia la categoria "Tehnologie", dar pentru ca am 2 intrebari oarecum asemanatoare, am ales sa pun la categoria de "Stiinta si Filosofie".Am 2 intrebari oarecum ciudate

-Ce parere aveti despre cazul Roswell si autopsia acelui extraterestru care a fost filamata? Credeti ca e adevarat? Am vazut documentare cum ca totul ar fi fost doar o mare minciuna si ca au creat ei un fel de manechim mai "sofiticat", ca sa para real atunci cand in analizeaza.Iar a doua intrebare :

-Cum se face ca am evoluat asa brusc in ultimii 100 de ani? Credeti ca am fi avut vreo conexiune cu extraterestrii? Am auzit zvonuri cum ca de prin anul 1952, SUA comunica cu extraterestrii si fac un fel de schimb.Ei le dau tehnologie si guvernul ii lasa sa rapeasca oameni fara a se face vreo cercetare.

Da, stiu ca e ciudat ce am scris, dar va rog sa tratati cu seriozitate.Nu-mi spuneti ca sunt nebun laughing.Cat mai multe detalii.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista o singura dovada stiintifica cum ca vreodata o civilizatie extraterestra a vizitat vreodata planeta noastra, eu personal nu cred ca asa ceva, din motive tehnoogice si rationale
1 faptul ca viata a aparut la noi este ceva foarte rar in univers
2 complexitatea vieti inseamna o evolutie spre o singura specie sau mai multe inteligente
3 distanta intre noi si acea planeta daca e chiar de 100 de ani lumina e prea mult biologic sa poti calatori atat de mult plus de unde energie
cazul acela e doar o vrajeala americana, faptul ca am evoluat se datoreaza secularizari lumii, greci antici erau avansati pentru epoca lor cand a aparut religia crestina sau dus cu mii de ani in urma, cum sa progreseze daca ardeau oamenii ca doar gandeau

| RAY a răspuns:

Intr-un spital de nebuni toti vad fantome dar tu nu, cine are dreptate majoritatea?
cand o sa vad un extraterestru am sa cred, pana atunci povesti, americani abereaza sunt un popor ipocrit, mincinos

| doctorandus a răspuns:

Lol, extraterestrii la tehnologia lor ar avea nevoie de permisiunea guvernului ca sa rapeasca oameni! Ca doar nu s-or teme sa fie dati in judecata de pamanteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da piciule, este targ de schimb cu extraterestrii in zilele de sarbatoare.Am dus saptamana trecuta un foen si am luat pe el un fel de teleportor portabil, si am mai dat un Iphone 6 pe o sfera de silicon artificial, completely useless, but is from aliensbatting eyelashes

| 7Slasher666 explică:

Mda, faine raspunsuri..Eu chiar vorbeam serios..macar imi puteati da ceca documentare :/

| Płotr a răspuns:

=)),da,exista chestia asta,si daca e cineva care te considera nebun,inseamna ca pur si simpul nu se straduiesc sa gandesca mai larg, daca imi intelegi expresia, dar sa sti ca chestia cu schimbul exista chiar si la scari mai mari, inafara de cazul roswel mai exista cazul diatlov, in 1959 sa intamplat,si multe alte cazuri, dar ideea e ca usa, japonia si posibil si rusia detin tehnologi pe care multi dintre noi nu stiu ce sunt si la ce ajuta, dar, in 2009 un test rusesc ia cam dat de gol https://www.youtube.com/watch?v=G3m_06G6tYE,se spune ca ar fi fost o racheta de ultima generatie ruseasca care a dat gres in urma unui test,dar urmatoarea chestie e ca la fata locului,unde presupusa racheta a "picat" sa ivit un locuitor,care sa dus sa cerceteze,telefonul sau a inceput sa se incarce singur fara a fi conectat la vreo sursa electrica (asa pur si simplu din aer),sa dus in masina si a loat un led,ledul sa aprins,sti ce e asta energie care se transmite prin aer! sti unde se mai intampla asta,la furtunile solare cand se ciocnesc de stratul de ozon al pamantului, cand se intampla asta ajung pe sol electroni de sarcina pozitiva si supra solicita anumite cabluri de inalta tensiune, generatoare, masini, etc.deci acolo era alta treaba,ledul sa aprins nu a explodat, Asta sti ce dovedeste, electroni incarcati si pozitiv si negativ si ceva care apartine nanotehnologiei, eu ma gandesc ca ar putea fi nanotuburi de carbon, adica niste nanoparticule de carbon in forma de tub care sunt de 500 de ori mai puternice ca metalul, https://www.youtube.com/watch?v=nRMiQRiK5GY,sunt foarte bune conducatoare de electricitate,dar totusi nanotuburile de carbon sunt facute de oameni dar ceva mai ciudat este conducerea prin aer fara a rani ori ce fiinta vie este incredibil,adica gandeste tu mergi iar telefonul tau se incarca,nu mai este nevoie de bateri,sau milioane de metri de cablu pentru a alimenta casele, deci sa trimiti electroni de sarcina pozitiva si negativa intrun spatiu in care exista obiecte metalice, sau dependente de caldura cum este azotul, tine de partea extraterestilor, adica e ceva ce omenirea putea descoperi dupa vreo 200-300 de ani, singurul care a putut trimite curentul prin aer dar si pentru chestia asta a fost tesla, care se zice ca a fost un extraterestru, dar si pentru asta a avut nevoie de 2 bobine, era buna ideea sa si daca stai bine sa te gandesti am fi avunt un vitor stralucit folosind bobinele lui cat transfer de electricitate.Deci da exista ce zici tu.