| Ionică a întrebat:

Pentru fete heterosexuale: Am 4 intrebari:
1. V-ar tenta sa va sarutati intre voi? Ati incercat? Daca da, cum e? Daca nu, de ce nu faceti asta?
2. V-ar tenta sa va pupati numai pe buze? Ati incercat? Daca da, cum e? Daca nu, de ce nu faceti asta?
3. Ati vazut vreodata pe niste fete si facand aceste lucruri? Dar si baieti?
4. Sunteti de acord sau nu? Aduceti argumente, va rog.
Multumesc!

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Marturisesc ca pentru mine este de neinteles suspiciunea care se iveste daca un barbat saruta alt barbat sau o femeie o alta femeie.Totdeauna mi-am sarutat si am fost sarutata pe obraz de catre prietenele mele, mai ales atunci cand ne revedeam dupa mai multa vreme si n-am starnit banuieli nimanui cu problema asta, care, de fapt nici nu devenise inca o problema.Si la fel si intre barbati :frati sau prieteni, uneori chiar si cunostinte noi se imbratiseaza si-si ating obrazul ca si cum s-ar saruta desi de cele mai multe ori, atat la femei cat si la barbati, gestul e mai mult simbolic, de simpatie, recunostinta, bucurie a revederii.Nu mi se pare corect sa devenim suspiciosi cand vedem asemenea gesturi. Abia in ultima vreme au aparut gesturi, numite in psihologie afecte, facute deliberat, cu scopul de a soca; vedem atunci barbati care se saruta cu foc pe buze sau femei facand acelasi lucru, desi mai rar.Consider, insa, ca asemenea gesturi care au scopul de a soca, exprimate in public, sunt simple teribilisme.Fiindca inclin sa cred ca adevaratele sentimente, fie ele si homosexuale sunt discrete.Personal n-as saruta niciodata o femeie pasional pe buze, nu suport sa dorm in pat cu niciuna chiar daca ar fi vorba despre mama, sora, matusa.Am o retinere care trece dincolo de explicabil. Pur si simplu imi repugna.De ce? Nu stiu. Pur si simplu asa imi este natura.Si presupun ca fiecare simte cine si cum este, si nimic mai nefericit n-ar fi decat sa nu-ti respecti natura.Numai bine.

| paramore a răspuns:

Nu ma tenteaza si nici nu am incercat, nici nu cred ca as incerca, poate dk ma dau pe inverslaughingdar acum sunt multumita de prietenul meuhee heenu am vazut pe nimeni sa se sarute, decat la tv si sincer nu ma deranjeaza cu nimic, asta e treaba lor. dar sa fiu sincera se vede mai bine sarutul la 2 fete decat la 2baieti

| hailei2007 a răspuns:

1. Nu chiar. Sarut, nu. Pentru ca nu ma simt atrasa de ideea de a saruta o fata. Nu ma dezgusta, adica as putea sa o fac fara probleme, dar in niciun caz nu as face-o pentru ca simt nevoia
2. Nici. Da, de multe ori, era la un moment dat o "moda". fetele nu se mai pupau pe obraz cand se vedeau, ci pe gura. Acum stau si ma gandesc ce aiurea era laughing
3. Fete - da. Baieti, nu.
4. Mi se rupe, fiecare e liber sa faca ce doreste.