| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva de un tester/detector de coduri de pe dispozitivul respectiv (TV, DVD, Video etc)? pentru al introduce in Telecomenzi universale cu afisaj cum ar fi cele de la LIDL (Model: SFB 10.1 B2).

Exemplu: Televizorul Samsung UE40H6200 are codul 1477 si sa il introduc in telecomanda codul 1477. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Telecomanda are afisaj electronic? Daca da, poti opera din ea introducerea codului sau detectarea automata a dispozitivului multimedia dorit.
Informatii foarte utile pe urmatoarele linkuri (verifica toate paginile disponibile).

https://www.manualslib.com/......-1-B2.html

| Saveluc a răspuns (pentru dannyel86):

Iti multumesc pentru raspun dar iti multumesc si pentru cele 3 link-uri. Am o telecomanda exacta specificata de mine. Mentionez ca stiu sa utilizez aceasta telecomanda.

| dannyel86 a răspuns (pentru Saveluc):

Sa inteleg ca tu cauti un tester pentru orice telecomanda universala, nu doar pentru cea mentionata de tine, pe care stii sa o folosesti? happy Credeam ca ai nevoie de informatii pentru un anumit model si m-am bucurat ca iti pot furniza acele date. big grin

| Saveluc a răspuns (pentru dannyel86):

Ai inteles CLAR