| RobertKilleur a întrebat:

Salut.Sunt clasa a 6a si am in clasa un coleg care e genu cu mai multe cunostinte din scoala.Bun, cunoaste un tigan de clasa a 5a, ala cocalar.Mereu cand vine in clasa mea,colegu' meu incepe sa dea in mine, sa ma injure, sa imi dea ordine.Nu am conditie fizica proasta sau ceva, dau cu pumnul bine dar mereu cand ma bat am un sentiment de mila.Ce ziceti, cand mai face asa il sparg si pe el si pe tigan sau ii ignor?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Atunci cand te pui cu un prost inseamna ca te-ai coborat la nivelul lui. Si te va dovedi cu prostia lui, ca are experienta multa, fata de tine.
Jean de la Fontaine zicea:"Nimeni nu e suficient de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost".
Asa ca...cel mai bine este sa ii ignori.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Daca da in tine atunci este clar o problema! Vorbeste cu parintii, cu vreun profesor sau chiar cu diriginta!

Daca nu se rezolva atunci vorbeste cu un parinte si faceti plangere la director! Nu este normal!

Sunteti la scoala, nu la puscarie!

| murloc a răspuns:

Spargel!