| anonim_4396 a întrebat:

Sunt destul de scund si as vrea sa ma mai inalt sad. Am 15 ani 1.70 si 60 kg. Cum sa fac sa ma inalt mai repede? Tatal meu are in jur de 1.86 si mama e mai mica decat mine..Si daca ma apuc de baschet in cat timp cresc 5-10cm?

2 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Ai doar 15 ani, o sa mai cresti pana la 18-20 ani. Dar daca vrei sa cresti mai repede incearca baschetul.

| DiaMichelle a răspuns:

Uite aici: http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/
Exercitiile sunt chiar folositoare si te inalta. De asemenea, iti trebuie si o dieta echilibrata si trebuie sa dormi minim 8 ore pe noapte. Spor la lucru! :)