| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si nu stiu la ce liceu sa ma duc.
Sunt din Bucuresti iar media V-VIII este in jur de 8.64.Nu prea le am cu matematica si chimia asa ca as vrea un profil uman sau economic(am inteles ca se face mai putina matematica). Ce licee imi recomandati si ce note credeti ca voi lua la Evaluarea Nationala avand in vedere ca la mate am media 7 iar la romana 8? Si as vrea a doua limba straina predata sa fie germana.
Multumesc si astept cat mai multe raspunsuri!

3 răspunsuri:
| Liviu321 a răspuns:

Sall. pai eu am luat la ev. 7:50-romana si 8:50 mate si aveam media 5-8 8:67. am intrat in Rosetti cu 7:99 acum media a scazut, la stiinte ale naturii( nu am avut ce fac e) dar daca nu iti place mate si chimia du-te la xenopol. a scazut media deci ai putea intra ffara problema. dar se preda franceza. la mine la liceu se preda germana sau franceza, eu fac franceza, si engleza. acum cum zici si u. uite`te si pe brosura si ai grija sa nu faci gresli ca eu nu preaam vrut sa intru aici, dar ma rog e caterinca dehlaughing vino la mine daca vrei si vii la filologiewinking daca mai vrei alte detalii da`mi un mesaj.

| Kyuubimon a răspuns:

Te poti duce la un liceu cu profilul ''Filologie'', este frumos, dar faci o limba in plus:latina

| Anastasia_4911 a răspuns:

Liceul bilingv Miguel de Cervantes, Liceul Teoretic Dante Alighieri Colegiul National Bilingv"George Cosbuc", Colegiul National"I.L.Caragiale".

,