| anonim_4396 a întrebat:

.sunt nou pe aici,as vrea sa stiu ce inseamna "funda",toata lumea cere "funda"...ce e asta? cu ce se manaca?
Astpt si un raspuns, si va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Mai multe despre TPU, afli aici :
https://www.google.ro/......https?/url
Acum ca ai aflat ce este funda, mi-o dai?

6 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Vezi detalii despre funda la link-ul:
http://www.tpu.ro/intrebari-
frecvente#16

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

O "funda" este ca si cum ai spune Multumesc. Oferi acea funda utilizatorului care ti-a rezolvat o problema in semn de multumire.Ca sa acorzi asa ceva vei vedea ca daca pui o intrebare si pirmesti raspuns in dreapta intrebarii o sa-ti apara o funda apesi pe ea si iti spune"Esti sigur/a ca vrei sa declari acest raspuins castigator?"Si tu dai yes adica da sau no adica nu.

| justme2846 a răspuns:

Un fel de premiu pentru cel mai bun raspuns care il consideri tu

| fany22 a răspuns:

Ok! ...multumesc! am inteles acum,e ca un calificativ dat celui mai bun raspuns.
Sincer, acum trebuie sa va dau la toti, pentru ca toti mi-ati raspuns promt, si la obiect!
Va multumesc tuturor, pentru timpul acordat.

| Enciu_Natalia_1997 a răspuns:

Pe scurt:raspuns castigator